John Tana et Crapuul
Over John Tana et Crapuul
John Tana keert terug met de Ma Vie 2026 Clubtour: een nieuw hoofdstuk vol energie, humor en flair. Ooit begonnen in de ruige banlieues van Marseille, nu terug in het zuiden van Nederland: waar zijn hart en muziek thuishoren. Samen met zijn bigband Crapuul brengt hij een show die mysterieus, rebels en sjiek is. Verwacht nieuwe muziek, warme neonlichten en een avond met karakter en klasse; van het diepe zuiden tot aan Paradiso Amsterdam. Op 1 mei in Muziekgieterij te zien.
Artist info
John Tana is een fictief personage en alter ego van de Nederlandse artiest Seth Verhaegen. Hij wordt gepresenteerd als een zanger uit Maastricht met wortels in Marseille. Zijn muziek bestaat uit Franse covers met eigen parodieteksten, gezongen in een verfranst Maastrichts dialect. De naam 'John Tana' is een samentrekking van de Maastrichtse volkszanger Johnny Blenco en het personage Tony Montana uit de film 'Scarface'.
Seth Verhaegen studeerde audiovisuele vormgeving aan het Arcus College in Heerlen. Begin 2022 introduceerde hij het personage John Tana op YouTube, met hulp van Benjamin Peeters. Het fictieve verhaal achter John Tana beschrijft een jeugd in een ruige wijk in Marseille, waar hij al op jonge leeftijd met muziek bezig was. In 1989 zou hij naar Maastricht zijn gekomen om zijn muzikale carrière voort te zetten, maar pas in 2022 begon hij echt succes te ervaren. John Tana staat bekend om zijn witte maatpak, zwarte vlinderdas en pilotenbril, en treedt vaak op met een sigaret in de hand.
Zijn muziek is geïnspireerd op Franse chansonniers zoals Joe Dassin, Gérard Lenorman en Patrick Bruel. Enkele van zijn bekendste nummers zijn "Foie Gras", "De Garage" en "Boursin". Met "Boursin" bereikte hij de 73e plaats in de Limburgse 100 van 2022. In 2023 steeg hij met dit nummer naar de eerste positie in dezelfde lijst.
John Tana heeft in korte tijd een sterke reputatie opgebouwd in de Limburgse muziekscene. Zo trad hij in 2022 op tijdens carnaval in de Boetegewone Binnenzitting van L1 en verving hij de Snollebollekes op het festival Pop on Top. In juni 2022 trad hij op met het duo Träcksäck op Pinkpop. In september 2022 ontving hij de Jo Erens Priès, een prijs voor dialectmuziek.
Met zijn unieke mix van humor, muziek en karakteristieke stijl heeft John Tana een bijzondere plaats veroverd in de Nederlandse muziekwereld.
Praktische informatie
Foyer
Wil je iets eten of drinken voordat de show begint? Je kunt altijd terecht in onze foyer.
Meer lezen
Plan je bezoek
Hier vind je alle belangrijke informatie om jouw bezoek aan Muziekgieterij zo prettig mogelijk te laten verlopen.
Meer lezen
Persaccreditatie
Pers is welkom bij dit evenement. Dien je verzoek voor een accreditatie hieronder in, dan wordt er na de inschrijving contact met je gezocht. Meer lezen
Lockers
Om je spullen veilig op te bergen, bieden we lockers aan. Reserveer alvast een kluisje via deze pagina.
Meer lezen